14.01 toimus Paide E-Piim spordihallis Olybet Rahvaliiga etapp, mille võitis Korvpalliklubi Seitse!

Olybet Rahvaliigat võib mõnes mõttes nimetada meeste III liigaks, kuna seal ei tohis osaleda Meistriliiga, Saku I liiga ja Saku II liiga litsentsiga mängijad. Mängud olid sellest hoolimata võitluslikud, pingelised ja tasavägised. Iga mäng oli 2×8 minutit ja see tähendas, et esimest minutist alates tuli täiega panema hakata.

KK7 elas päeva suurima ehmatuse üle esimeses mängus, mis hakkas 9:30. Ilmselt olid mängijad väga unised, sest jäädi 0:10 kaotusseisu. Siis ärgati üles, tabati mitmeid kolmesed (mängus kokku kuus) ja 16:0 lõpuspurdi toel võideti mäng lõpuks 24:16. Järgmised mängud Toyota ja Eleringi vastu võideti kindlamalt ja ees ootas poolfinaal, vastaseks BC Ylicool. Siingi juhiti suurema osa mängust, kuid vahe suureks ei kasvanud ja viimastel minutitel tuli vastane ohtlikult lähedale, kuni 24 sekundit enne mängu lõppu tabas lauapõrkest kolmese ja läks ühega ette. See tähendas, et KK7-le jäi viimane sõna ja õnnega pooleks suudeti viimastel sekunditel kaks vabaviset teenida – mõlemad sisse ja koht finaalis olemas!

Kui poolfinaalis valmistasid peavalu Ylicooli suurt kasvu korvialused jõud, siis finaalivastasel Kuusalul oli palju kiireid mängijaid ja väljakutsed uued, nende seas ka üks endine meistriliiga mängija. Mängu alguses käis edu käest kätte, kuid terava mänguga suutis KK7 teenida palju vabaviskeid, need edukalt realiseerida ja edu kasvatada. Publiku ja varumängijate ergutamise toel võideldi mehemoodi ka kaitses ja vastastel üle ühe viske rünnaku kohta teha ei lastud. Viimasel minutitel hoiti edust kinni ja Kuusalu pressing elati üle ning kodusaalis võeti magus etapivõit, mis tagas ka pääsu Rahvaliiga finaaletapile, mis toimub aprilli lõpus Saku Suurhallis.

Suur abi oli ka appi võetud Järvamaa MV konkurentidest – kolm mängijat Väätsalt ja üks Türilt ning oluline lüli oli ka turniiri ainus naismängija. Tänud kõigile!

Nagu piltidelt näha, siis hommikusel pildil on (peaaegu) kõigi näod mornid, aga pärast võitu tehtud pildil on juba (vaoshoitud) rõõmu rohkem!